Home / VIDEO (page 3)

VIDEO

Shikoni metodën japoneze për drejtimin e kurrizit, e çuditshme, por ka sukses (Video)

Mos dyshoni kurrë në atë që kanë shpikur japonezët. “Otonamaki” është terapi japoneze e cila viteve të fundit po aplikohet gjithnjë e më shpesh. Me ndihmën e këtij tretmani mund të zgjidhni shtangimin dhe të pengoni dëmtimin e kurrizit. “Otonamaki” është mbështjellja e të rriturve në formë fetusi, siç mund …

Read More »

VIDEO /Mos u çudisni! Lëvozhga e vezës duhet ngrënë patjetër, ja çfarë efekti ka në trupin tuaj

Shumica e njerëzve që konsumojnë vezë e hedhin lëvozhgën e tyre. Sidoqoftë, konsumimi i lëvozhgës së vezës llogaritet si ushqim esencial, pasi janë burim i madh i kalciumit. Një lëvozhgë e vezës përmban 95 për qind të karbonatit të kalciumit, apo dy gram kalcium, shkruan Business Insider, transmeton Klan Kosova. …

Read More »

6 çajrat që ju ndihmojnë të humbni peshë (Video)

Dijetat janë të lodhshme dhe njerëzit heqin dorë shpejt nga to, sidomos në stinën e dimrit. I ftohti që sjell dimri mund të ekuilibrohet me ca gota çaj brenda ditës, e cila ndihmon gjithashtu edhe për humbje në peshë, transmeton lajmi.net  Për udhezime më të sakta në lidhje me mënyrën …

Read More »

Pantallonat e grisura, një nga shkaqet kryesore për sëmundjet e lëkurës

Pantallonat ‘e grisura’, si pjesë e tendencës së modës, kanë shtuar numrin e personave të prekur nga sëmundja e morthit, si pasojë e ekspozimit ndaj të ftohtit”. Deklarata vjen nga mjekja dermatologe, pranë Poliklinikës së Specialiteteve Nr. 3, Blerta Gjoni, e cila përmes kësaj interviste, dhënë për suplementin “Life Pages” …

Read More »

5 përdorime çudibërëse tё llakut që nuk i ke ditur

Llak: tri shkronja, njё fjalё, njёmijё kuptime dhe pёrdorime. Mund tё themi qё ёshtё njё nga gjёrat mё tё vlefshme qё ka shpikur njeriu. Njё nga produktet qё nuk mungon asnjёherё nё shtёpi, sidomos nё kuletёn e bukurisё. E pёlqen dhe e preferon, por çfarё do tё ndodhё tani qё …

Read More »