Home / VIDEO (page 2)

VIDEO

(BEST GRAFFITI) – Run…Watch full video !

Collaboration and location played integral roles in our choices for The Best Street Art and Graffiti of 2014 (So Far). From abandoned factories to the Italian countryside and the coast of New Zealand, these pieces challenge pre-existing expectations about where street work traditionally appears. Partnerships from Specter and Ozmo to …

Read More »

Teknologjia e çmendur e gjermanëve në bujqësi (VIDEO)

Se Gjermania është një shtet shumë i zhvilluar dhe ka teknologji mjaft të avancuar kjo është e ditur tashmë, por Gjermanët çdo ditë e më shumë po vazhdojnë dhe përimsojnë dhe prefeksionojnë mjetet dhe teknologjinë e tyre në shumë sektorë të ndryshëm të ekonomisë, kjo vlen edhe për sektorin e …

Read More »

Tenton të tregojë BMW-n e tij të re, e pëson keq (Video)

Një video e pabesueshme ka kapur momentin e përplasjes së një veture BMW. E incizuar me një kamerë Panasonic GH4 që bën video në 4K, videoja tregon momentin kur vetura rrëshqet dhe përplaset në skajin e kodrës. Për fat të mirë shoferi nuk u lëndua, transmeton Gazeta Express. Shikojeni videon:

Read More »

E pabesueshme: A e dini çfarë ndodhë nëse në lëvoren e portokallit hedhim vaj? (Video)

Qirinjtë aromatik janë ndër terapitë relaksuese dhe pasi që ta shihni videon më poshtë do të provoni menjëherë këtë truk, shkruan revista Kosovarja. Së pari duhet të keni kujdes në heqjen e lëvores së portokallit e cila në mes duhet ta ketë thumbin, dhe të jetë në formë vazoje e …

Read More »

Zmadhoni buzët dyfish me këtë truk. Makeup artistja e akteve ceremoniale rrëfehet! (FOTO+VIDEO)

Konturimi i buzëve është art! Makeup artistja e yjeve të tapeteve të kuqe, Lisa Eldrige ka sjellë një tutorial se si të arrijmë buzë natyralisht të bollshme ku sekreti është lapsi i buzëve. Seriozisht, të vërtetën… sa herë keni tentuar të “zmadhoni” buzët me laps dhe keni përfunduar si kloun? …

Read More »