Home / Ushqime Tjera (page 4)

Ushqime Tjera

Mos e humbisni, Petulla të çastit (Receta+Foto)

Në një enë të thelle vendosni miellin, qumështin e ngrohte, majën dhe sheqerin e përzieni. 2 Miellin dhe përmbi miell pak kripe, dhe filloni ta ngjeshni brumin. 3 Në një tenxhere e vendosin vajin, ia jepni formën petullave dhe i fërgoni në te dy anët. 4 Përmbi mund ti hidhni …

Read More »

Tavë Elbasani

Përbërësit PËR 4-5 PERSONA 500 gr mish qengji ose dashi 2 lugë gjelle gjalpë 2 kokra vezë 3 gota uji kos 2 lugë gjelle miell 1 lugë gjelle oriz kripëTava e Elbasanit pregatitet me mish qengji ose dashi. 2 Po te jete me mish qengji,ai piqet drejtperdrejt,ndersa me mish dashi …

Read More »

Sarme Me Gjethe Të Hardhisë

Përbërësit: 50 gjethe te hardhise 250gr mish lope te grire 50gr oriz 1-2 qepe 1 veze 80gr vaj spec te kuq te grire majdanoz piper Përgatitja: Lani mire gjethet e hardhise dhe gatuani ato ne uje te kripur ne te cilin keni shtuar ca uthull. Kulloni nga to ujin dhe …

Read More »

Mish I Bardhë Me Kërpudha

Përbërësit për 4 persona: 1 kg gjoks pule 50 gr gjalpë 200 gr kaçkavall 200 gr kërpudha të freskëta 3 thelpinj hudhër 1,5 lugë miell 1 kokë qepë 200 ml qumësht vaj, kripë dhe piper i zi Përgatitja: E grijmë qepën dhe e skuqim në vaj. Pasi zbutet qepa, në …

Read More »

Pankek me mjaltë (Receta+Foto)

Përbërësit 2 vezë 3 luge te gjelles sheqer pluhur 2 gota qumësht 3 luge te gjelles vaj vegjetal 2 gota miell 1 luge te gjelles Pluhur pjekje vaniljeVezët dhe sheqerin vendosni në një enë të thellë dhe përzieni mire. 2 Ia shtoni qumështin, vajin vegjetal, miellin, pluhur pjekjen dhe e …

Read More »

Gjevreka

Përbërësit: 2 gota qumësht gjysmë gote vaj vegjetal 125 gr gjalpë ose margarinë 1 vezë gjysmë majë të thatë 3 lugë të gjellës sheqer 1 lugë të gjellës kripë miell Hapat: I përziejmë të gjithë përbërësit dhe brumin e lëmë në pritje rreth 45 minuta.Pastaj i ndajmë në kulaçe të …

Read More »

Ja receta tradicionale për Mantija

Përbërësit MISHI: 1kg mish te bluar 2 qepë 1luge kripë biber të zi biber të kuq BRUMI: 1.5kg miell 0.7decilitra ujë 1luge kripë 150gr gjalpëMishin e bluar e kaurdisim me qepë, kripë, biber të kuq dhe biber të zi dhe e lëmë të ftohet. 2 Brumin e pitës e ndajmë …

Read More »

Mos e humbisni, Ja Si përgatitet boza

Përbërësit 500gr miell misër 5 litra uje te ngrohte 20gr tharm buke 50gr sheqerNë një enë (tenxhere) matet mielli, i qitet uji i vakët dhe lihet të qëndrojë disa orë (më së miri është të përgatitet në mbrëmje). 2 Pas qëndrimit, tenxherja vihet në zjarr të mesëm dhe zihet rreth …

Read More »