Home / Ushqime Tjera (page 2)

Ushqime Tjera

Pite me djathë (Receta)

Përbërësit gjysme petë bakllave PËR SOS 2 vezë 1 shishe uje mineral 1 gote qumësht 1 gote vaj vegjetal BRENDA djathë të grirë İ marrim dy petë dhe përmbi tyre ia vendosim djathin, petët prej fillimit deri në fund i bashkojmë. 2 İ rëndisim në tepsinë e lyer me margarinë, …

Read More »

Perime ideale- Kungullesha dhe patate (Receta)

Përbërësit 2 kungulleshka 3 patate 200 ml krem qumeshti 1 gote te çajit qumësht Kungulleshat dhe patatet i premë në formë të fletave të holla dhe i rendisim ne tepsi. 2 Kremin e qumështit ,qumështin dhe erëzat i derdhim në një enë dhe pastaj ia derdhim përmbi. 3 Tepsinë e …

Read More »

Qofte me kungullesha (Receta)

Përbërësit 4 kungulleshka gjysme tasi majdanoz gjysme tasi koper 2 qepë 1 Pluhur pjekje 3 vezë 1 gote qumësht 1 gote miell misri 1 gote vaj vegjetal 1 gote miell 1 gote te çajit Biber i zi İ preme ne copa te vogla kunglleshat se bashku me perberesit e tjere. …

Read More »

Një recetë tradicionale, Sytlaç në furrë

Përbërësit 2 litra qumësht 1/2 gota oriz 8 luge te gjelles sheqer pluhur Orizin pastroni pastaj derdhni në tenxhere me qumësht për zierjë në temperaturë mesatare. 2 Pasi ta merr valën e parë e ulni temperaturën dhe në temperaturë të ultë e përzieni rreth 1 orë. 3 Pas 1 ore …

Read More »

Pogaçe të vogla me djath (Receta)

Përbërësit 500 gr miell 500 gr djathë 250 gr margarinë 1 të kuqën e vesë pak kripë pak sodë bikarbone Të gjith përbërësit përzihen mirë dhe futen në frigorifer për 2 orë. 2 Pas kësaj kohe e brumin e qesim në tavolinë të përmillur. 3 E tëhollojmë petën në trashësi …

Read More »

Krep me mish (Receta)

Përbërësit gjysme kg mish 1 qepë 1 domate kripë dhe piper i zi vaj vegjetal PER KREP 2 gota qumësht 1,5 gota miell 2 vezë 2 luge te gjelles vaj vegjetal kripë PËR SOS 1 gote qumësht 2 luge te gjelles gjalpë 2 luge te gjelles vaj vegjetal 1,5 luge …

Read More »

Spageti me Ton dhe Kërpudha

Përbërësit 120 gr spageti 2 thelpinj hudhër gjysmë spec djegës 1 kërpudha 1 tufë majdanoz 1 domate (e tharë) 50 gr ton 6 domate qershi 1 lugë gjelle gjalpë pak ujë vaj ulliri kripë piper Përgatitja 1 Zieni spagetit në një enë me ujë të kripur. Pastroni hudhrat, specin djegës …

Read More »

Spinaq me Fara pishe

Përbërësit 200 gr spinaq gjalpë arrëmyshk fara pishe djathë Mocarela kripë piper Përgatitja 1 Pastroni spinaqin dhe prejeni në copa mesatare. 2 Vendosni një tigan me pak gjalpë në zjarr. Shtoni spinaqin, kripë, piper, arrë moskat dhe pak fara pishe. 3 Përziejini herë pas here për rreth 10 minuta. 4 …

Read More »

Strudel i shpejtë

Përbërësit 1 petë sfoliat 3 kokrra mollë jeshile 1 kokërr vezë 3 lugë gjelle sheqer kaf 1 lugë çaji kanellë 1 lëkurë limoni 3 lugë gjelle miell Përgatitja 1 Qërojini mollët dhe pritini në kubikë. 2 Në një tas hidhni mollër, sheqerin, kanellën, 2 lugë gjelle miell dhe lëkurën e …

Read More »