Home / Ushqime Tjera

Ushqime Tjera

Mos e humbisni, Byrek i shpejtë (Receta+Foto)

Përbërësit 6 petë 5 luge te gjellës miell 2 luge te gjellës uthull 1 gotë vaj vegjetal PËRMBI te kuq te vezesMiellin, uthullën dhe vajin përzieni. 2 Lyeni petën me këtë glazure. 3 Hidhni disa pika të vezës. 4 Përmbi shtrine petën e dyte, dhe kwshtut me radhe deri në …

Read More »

Byrek me djathë (Receta+Foto)

Përbërësit 6 copa petë 1 tas djathë pak majdonoz te fresket 2 vezë 1.5 gota qumësht gjysmë gote vaj vegjetalFillimisht i grini në copa të imta majdanozin dhe e përzieni me djathin. 2 Pastaj i përziejmë përbërësit e sosit, tepsinë e lyejmë me vaj. 3 Petën e shtrimë dhe i …

Read More »

Gurabija pa pjekje (Receta+Foto)

Përbërësit 200 gr djathe labne 2 luge te gjelles mjalte 1 gote kokos 1 limonDjathin dhe mjaltin vendosni në një enë të thellë. 2 Lëvoren e limonit bene nerende, së bashku me kokosin bashkojani glazurës. 3 Nga glazura e përgatitur formoni topa të vegjël. 4 Pas 30 minuta të pritjes …

Read More »

Sarme

Perberesit: 1 kg mish i bluar, 2 qepe te medhaja, 2-3 thelba hudre, 100 gr oriz, 400 gr domate puro, Kripe, veget, biber te zi, pak biber te kuq. Pergatitja: Fergojme qepen, fergojme dhe mishin ia hedhim melmesat. Ziejme orizin pak dhe e bashkojme me mishin e ferguar, dhe fillojme …

Read More »

Paçe Presheve

Perberesit: 2 veze, 1 gote e çajit vaj, 1 gote e çajit qumesht, Pak kripe, Miell deri sa te formohet brumi. Pergatitja: Pergatisim brumin, pastaj e ndajme ne 25 kuleç. I bejme kuleçt dhe i leme te pushojne 30 min. Pastaj i t’hollojme me niseshte si bakllavan dhe i renditim …

Read More »

Sallate Ruse

Perberesit: 200 gr sallam, 200 gr kaqkavall, 4 ose 5 kastraveca turshi, 200 gr bizele te perziera, 100 gr ajke, 150 gr majoneze, kripe dhe piper te zi. Pergatitja: Per fillim i ziejme bizelet dhe i leme te ftohen, nderkohe i presim te gjithe perberesit ne copeza te imeta dhe …

Read More »

Kifle (Kroasan)

Perberesit: 1 veze, 1 gote e ujit qumesht, 2 gota uje, 1 luge e kafes kripe, 4 luge te ngrenjes sheqer, gjysme gote vaj, 2 luge te vogla maja te bukeve (te pergaditur me pak uje), 1/2 pecive, miell sipas nevojes. Pergatitja: Pergatisim brumin si per buke me perberesit qe …

Read More »

Byrek Role Me Mish Dhe Djath

Përbërësit: 8 petë byreku të gatshme  600 gr. mish qengji  qepë të prerë hollë  ½ filxhan verë të bardhë  3 lugë vaj ulliri  ½ lugë rigon  2 karota të prera hollë  1 domate të prerë hollë (pa lëng dhe farëza)  1 lugë majdanoz të prerë hollë  200 gr. djathë të …

Read More »

Taliateli Me Pana, Salmon Dhe Kerpudha

Pergatitja: Marrim 400 gr taliateli dhe i veme ne nje tenxhere 1 liter uje qe zien, kripe e pak vaj 5 qe te mos ngjiten). I ziejme 2 min me pak se e kemi te shkruar ne qesen mbeshtjellese. Ne nje tigan me vaj ulliri skuqim 1 thalb hudher, pastaj …

Read More »

Pogaqe Me Kos

  Përbërësit: 2gota kos 3 vezë 2 filxhana vaj kripë miell 1 kese me pluhur pastash Përgatitja: Tunden vezët,kosi dhe vaji.Shtohet kripa dhe mielli i perzier me pluhurin për pasta,sa te gatuhet një brum pak me i trashë se i bukës.Brumi ngjeshet në dërrasë të përmillur,rrafshohet qitet në tepsi të …

Read More »