Home / Teknologji (page 2)

Teknologji

Edhe një lajm i keq nga Volkswagen

Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen, thuhet se do të tërheqë rreth 600 mijë automjete për shkak të problemeve të ndryshme teknike. Pretendimet janë pasqyruar nga mediat gjermane të cilat për këtë lajm janë mbështetur në një deklaratë të autoritetit për sigurinë e trafikut në SHBA. Në mesin e automjeteve thuhet …

Read More »

Audi A3 i ri rivalizon modelin Mercedes CLA

Me planin për të shtuar 60 modele deri në vitin 2020, Audi është duke punuar që të lansojë edhe një model të veçantë të A3-shit për vitin 2019. Ky version pritet të jetë me katër dyer dhe do të ketë synim rrëzimin e Mercedes CLA-së. “AutoExpress” raporton se modeli i …

Read More »

Rrjedhin pamjet që e shfaqin modelin e ri nga McLaren (Foto)

Për një kohë të gjatë, prodhuesi britanik McLaren kishte njoftuar se do ta lansojë një super-makinë, që në bazë të disa burimeve pritet të emërohet 720S. Mirëpo, asnjëherë nuk është bërë i ditur ndonjë lajm zyrtar se kur prezantohet, sa kushton apo statistika të tjera, transmeton Telegrafi. Së fundmi janë …

Read More »

xDrive kundër Quattro [VIDEO]

Express sjell në vazhdim një video ku dy rivalet gjermane të automobilizmit BMW dhe Audi krahasojnë sistemet e tërheqjes me të gjithë rrotat aktive, xDrive dhe Quattro në një terren të rrëshqitshëm me borë.

Read More »