Home / Teknologji

Teknologji

Voziti nëpër rrugën e vërshuar nga uji, kur ishte i ndaluar qarkullimi (Video)

Shoferi i paemëruar ka vozitur nëpër rrugën që e lidh një ishull të vogël me bregdetin e Lindisfarne në Angli, derisa ishte e vërshuar nga uji i baticës së detit. Ai i ka injoruar shenjat që ndalojnë qarkullimin, në kohën kur shtegu është i mbuluar me ujë dhe mund të …

Read More »

Ja Çmimi marramendës i Porsche 911 Turbo (Foto)

Kompania gjermane Gemballa, e ka përpunuar një Porsche 911 Turbo, duke ia ndryshuar pak linjat e jashtme, kuajfuqitë dhe shtuar teknologjitë. Mirëpo, për të gjitha këto, duhet të paguhen hiq më pak se 389 mijë euro, transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, makina me 3.8-litra dhe gjashtë cilindra turbo-dyshe, tashmë ka në total …

Read More »

Arsyeja se pse këto bletë kanë ndjekur një makinë për 48 orë do t’ju lërë pa fjalë

Bletët janë një nga ato krijesa që duken interesante. Nga njëra anë ato janë vlerësuar nga shumë kultura për organizimin dhe për mjaltin e tyre, por njerëzit nuk janë gjithmonë aq të lumtur rreth tyre, dhe natyrisht, thumbi i tyre nuk është veçanërisht i këndshëm, aq më tepër në qoftë …

Read More »

Kushton plot 500 mijë euro, kjo është makina më e shtrenjtë në Shqipëri

Megjithëse Shqipëria është vend i varfër, në fakt ajo mban shumë pasanikë në gjirin e saj. Prandaj nëse ndonjëherë keni menduar se makinat e shtrenjta do ia shihni yjeve botërore në television, në fakt Tirana jonë të ofron mundësinë t’i shikosh edhe në mes të ditës Së fundmi në Tiranë …

Read More »

Ky është Valkyrie: Njihuni me hiperveturën e re të Aston Martinit (Foto/Video)

Në panairin e veturave në Gjenevë, kompania e njohur britanike, Aston Martin, ka prezantuar modelin e ri, “vëllanë e vogël” të Valkyriet, përmes të cilit paralajmëron se do të pushtojë tregun e super-veturave në të ardhmen. Modeli Valkyrie është super-vetura ndoshta më e kërkuar e kompanisë, e cila motorin e …

Read More »

Bisha nga Ferrari, veturë super e shpejtë me 812 kuaj fuqi (Foto/Video)

Ferrari, gjigandi i prodhimit të veturave, ka lansuar modelin e ri me 812 kuaj fuqi, që e bën këtë model të jetë një veturë super e shpejtë. Ferrari njihet si markë që prodhon vetura të shpejta dhe kjo është njëra prej tyre, transmeton lajmi.net Me një motor prej 812 kuaj-fuqi, …

Read More »

Spiunohet BMW i8 i ri pa tavan (Foto)

BMW është duke përgatitur modelin i8 të ri, i cili është veturë sportive hibride, e që do të lansohet në vitin 2018, transmeton koha.net. BMW tani modelin e ri të i8 hibrid, do të ofrojë edhe pa tavan, coupe. Në dizajn, i8 i ri nuk mund të vërehet se ka …

Read More »

Tenton të tregojë BMW-n e tij të re, e pëson keq (Video)

Një video e pabesueshme ka kapur momentin e përplasjes së një veture BMW. E incizuar me një kamerë Panasonic GH4 që bën video në 4K, videoja tregon momentin kur vetura rrëshqet dhe përplaset në skajin e kodrës. Për fat të mirë shoferi nuk u lëndua, transmeton Gazeta Express. Shikojeni videon:

Read More »