Home / Teknologji

Teknologji

Ky është rreziku i AKTIVIZIMIT të klimës pas ndezjes së motorit!

Kur ulemi në veturë dhe ndezim motorin, shpesh, duke mos menduar, aktivizojmë klimën, pastaj fillojmë me obligimet tona.Duke vepruar kështu, jo vetëm që i ekspozohemi rrezikimit të shëndetit vetjak, por edhe shëndetit të familjarëve tanë, transmeton Telegrafi. Çështja është që duke e lënë veturën jashtë, gjithmonë i mbyllim dritaret. Mirëpo, …

Read More »

E keni mbushur gabim celularin deri më sot, ja si duhet

Sigurisht keni menduar se është një ide e mirë ta lini celularin në rrymë derisa të mbushet plotësisht, duke menduar se në këtë mënyrë nuk do ta humb shpejtë energjinë, apo? Megjithatë, duket se gjërat nuk janë kaq të thjeshta. Duket se kjo praktikë e streson shumë baterinë e celularit. …

Read More »

Ja pse keni Wi-Fi të ngadalshëm në shtëpi

Të jesh pjesë e një shoqërie që varet direkt nga qasja në internet dihet se routeri i wireless-it luan një rol të madh në shpejtësinë e qasjes në internet. Thjeshtë, kur kemi internet të ngadalshëm vetëm sa nuk e thyejmë për tokë laptopin ose celularin. Kështu, këto janë katër arsyet …

Read More »

Ja Çfarë ndodh nëse mbani telefonat ndezur në aeroplan!!

I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane mode’ dhe personi i ulur pranë jush e injoron totalisht (ose ju nëse jeni aq rebelë)… Dhe papritur të kap paniku, po sikur avioni të humbasë kontrollin apo të shpërthejë …

Read More »

Ja vlen ta shikoni, Ky është autobusi i së ardhmes (Video)

Duhet ta shihni patjetër këtë… Ky është autobus që në të ardhmen do të jetë pjesë e çdo qyteti, shkruan lajmi.net Mënyra si është ndërtuar ky autobus është shumë e veçantë, vozitësi nuk ka nevojë të drejtojë atë nga që gjithçka është automatike./lajmi.net Ka mbushës elektronik për telefon si dhe …

Read More »