Home / Shendetesi (page 5)

Shendetesi

Ja sa shumë ujë duhet të pini çdo ditë

Sigurisht keni dëgjuar se duhet të pini të paktën 8 gota ujë në ditë. Kjo i bie mjaftueshëm sa për të mbushur një shishe 2-litërshe me ujë – gjë që edhe pirësit më të rregullt të ujit nuk e bëjnë. Por në fakt, këshilla klasike për konsumimin e ujit nuk …

Read More »

5 shenja që tregojnë se mund të keni kancer

Pothuajse një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur sëmundja arrin në një shkallë avancuese, ka gjetur hulumtimi nga ‘Teenage Cancer Trust’. Kanceri tek njerëzit e rinj është i vështirë për t’u diagnostikuar. Rreth 2,500 njerëz të rinj të moshave 13 dhe 24 diagnostikohen me kancer çdo …

Read More »

Maska natyrale për çdo problem të flokëve

Maskat me përbërës natyralë janë gjithnjë një ide e mirë ! Janë ushqyese, hidratuese dhe duket se i rikthejnë shkëlqimin lëkurës apo flokëve. Larg kimikateve dhe produkteve kozmetike, do të japim më poshtë 3 receta maskash për të trajtuar problemet më të shpeshta të flokëve : majat e djegura, flokët …

Read More »

Disa arsye pse duhet me patjetër të shkoni në plazh

Burimi më i mirë i vitaminës D është dielli dhe frekuentimi i plazhit rrit mundësinë për ta thither këtë vitamin në mënyrë natyrale. Gjithashtu edhe qëndrimi në rërë ka një sërë efektesh pozitive. Mjekët japin argumentet se përse frekuentimi i plazhit është domosdoshmëri të cilat do i gjeni më poshtë. …

Read More »