Home / Shendetesi (page 4)

Shendetesi

Ja Përse duhet të zieni një banane para se të flini!

Mungesa kronike e gjumit mund të sjellë pasoja të rënda shëndetësore, duke rritur rrezikun e prekjes nga sëmundjet e zemrës, goditjet në tru dhe diabet.Bananet kanë përmbatje të lartë në kalium dhe magnez, si dhe ky komponime të rëndësishme për gjumin – triptofan dhe melatoninë, të cilët janë të përqendruan …

Read More »

Maska natyrale për çdo problem të flokëve

Uthull molle dhe limon Kjo maskë është e përkryer për flokët me yndyrë pasi dy përbërësit e sipërpërmendur mund të eleminojnë vajin e tepërt nga flokët. Uthulla e mollës dhe limoni do të balancojnë nivelin e pH të flokëve duke eleminuar gjithashtu zbokthin. Mbushni një të katërtën e gotës me …

Read More »

Receta që i zhduk rrudhat brenda një jave

Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj bajame ose vaj ulliri 2 lugë vaj kokosi 1 lugë çaji mjaltë E verdha e 1 veze Përgatitja: Shkrini vajin e kokosit dhe pastaj shtoni përbërësit e tjerë mbi të. Përziejini mirë të gjithë dhe lëreni mënjanë për 5 minuta. Përdorimi: Lani fytyrën mirë dhe …

Read More »