Home / Embelsira (page 5)

Embelsira

Topeza me ngjyra

Përbërësit 3 gota qumësht 7 luge te gjelles bollgur 7 luge te gjelles sheqer 1 shllag krem 1 biskotaQumeshtin, sheqerin dhe bollgurin e hedhim ne tenxhere e pjekim ne temperature mesatare. 2 Kur te ftohet ia shtojme krem shllaguun dhe biskotat e thyera. 3 Ia japim formen e rrumbullaket dhe …

Read More »

Tortë me biskota të bluara

Përbërësit 150 gr sheqer 100 ml ujë 125 gr margarin 100 gr çokollatë për zierje 150 gr biskota të bluara 150 gr lajthia të bluara 100 gr çokollatë për zierje 4 luge vaj 300 ml qumësht 6 luge sheqer 1 qese puding me shije pavllake çokollatë ne rende per dekorNe …

Read More »

Krempite me bazen me biskota për 15 minuta

Përbërësit 300 gr biskota katrore 200 ml qumësht të ftohët 1.5 l qumësht 10 luge sheqer 2 sheqer vanilje 5 qese puding vanilje 400 ml qumësht të ftohët 5 qese krem pana me pluhur per krem pana(shllag) 10 gr zhelatine pluhurNe kallepin me madhesi 25×35 shtrijme biskotat e njomura ne …

Read More »

Gurabija të bardha

Përbërësit 200 gr nisheste 3 luge te gjelles miell 150 gr margarinë 2 të bardhë të vezës 1 luge te çajit Pluhur pjekje 1 vanilje 1 gote sheqer pluhur Ne nje ene te thelle vendosni margarinen, nishesten, miellin dhe perzieni. 2 Te bardhet e vezes, vaniljen, sheqer pluhurin dhe pluhur …

Read More »

Ja receta tradicionale për Tullumba

Përbërësit 2,5 gota miell 2 gota te ujit ujë 1 luge te gjellës margarinë 2 lëng limoni 4 vezë PËR SHERBET vaj 2 gota të ujit sheqer 2 gota te ujit ujë 1 lugë te gjellës lëng limoniFillimisht 2 gota të ujit vloni. 2 Shtoni vajin dhe lëng limonin. Pasi …

Read More »

Tiramisu me tako (Receta+Foto)

Përbërësit 1 Tako te gatshme 1 qumësht të ngrohtë gotë të çajit 1 kafe lugë të gjellës 1 sheqer pluhur lugë të gjellës PËR KREMËN 200 gr djathë labne 2 qumësht gota të ujit 5 sheqer pluhur lugë të gjellës 3 miell lugë të gjellës 1 të bardhë veze të …

Read More »

Ëmbëlsirë me nutella

Përbërësit 250 gr biskota te bluara 40 gr margarinë 100 ml lëng pjeshke ose multivitamin 30 gr çokollatë pluhur (pluhur neskvik) 250 gr Krem djathi 50 gr sheqer 150 gr nutella 500 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira) 150 gr çokollatë per zierje 150 ml ajkë e embelPerziejme biskotat e …

Read More »

Topëza me 4 përbërës (Receta+Foto)

Përbërësit ½ levore limoni ne rende 1 gotë të ujit sheqer 2 vezë 2 gota të ujit kokosI përziejmë vezët dhe sheqerin mirë. 2 Pastaj ia shtojmë lëvoren e limonit dhe kokosin . 3 Me dorë ia japim formën e rrumbullakët dhe e vendosim në tepsi për pjekje, ku do …

Read More »

Gurabija me çokollatë

Përbërësit 125 gr gjalpë ose margarinë gjysme gote vaj vegjetal 1.5 gote te cajit sheqer pluhur 1 vezë 1 luge te gjelles nisheste gruri 1 luge te cajit Pluhur pjekje 1 vanilje 1 gote te cajit çokollatë 2.5 gota miellNë një enë fillimisht i vendosim vajrat, pastaj pluhur pjekjen, vaniljen, …

Read More »

Mos e humbisni, Ëmbëlsirë e ngrirë (Receta+Foto)

Përbërësit 200 gr çokollatë Për zierje 150 gr çokollatë e fortë e zezë e coptuar 600 ml ajkë djathë 20 gr sheqer pluhur 4 luge lëng portokalli 1 luge levore portokalli ne rende PËR GLAZUREN 150 gr çokollatë për zierje 90 gr margarinëSe pari tundim ajken e embel derisa te …

Read More »