Home / Embelsira (page 5)

Embelsira

Embëlsirë Me Shije Vanille

Përbërësit për pandispanjë: 8 vezë (vetëm e kuqja), 2 vezë, 7 lugë të supës sheqer, 3 lugë të supës vaj, 5 lugë të supës miell, 2 lugë të supës kakao, 1 pecivë (Baking Powder ose Pluhur për pjekurina). Për fill: 8 vezë (vetëm e bardha), 13 lugë të supës sheqer …

Read More »

Torte Me Keksa (Biskota)

Perberesit: 1 pako biskota, 2 pudinka te dredhezes, 1 pudink e manave, 1l e gjysme qumesht. Per dekorim: 1 shllag zane (hoplla), cokollate apo diqka sipas deshires. Pergatitja: Se pari i pergatitim pudinkat dhe i leme qe te ftohen, pasi qe jane ftoh pudinkat marrim biskotat dhe i rendisim me …

Read More »

Akullore Torte

Perberesit per brumin: 1 pako keksa tè bluara, 100gr margarine, 2 luge sheqer pluhur. Pergatitja: Keksat i qesim ne nje ene dhe e shkrijme margarinen, atehere ja qesim keksave sheqerin dhe margarine e shkrire dhe i perziejme mire me luge. Ne nje tepsi te rumbullaket qesim leter per pjekje dhe …

Read More »

Ravani – Tatlisi

Përbërësit për brumin: 3 vezë, 1 gotë të qajit sheqer, Sheqer vanill (ose aromë të vanilles), Pak kripë, Levorja një lemoni. Të gjitha këto tunden mirë pastaj ju shtohen: 1 gote e qajit vaj, 3/4 gotë qumësht, 2 gota të ujit grizë (ermik), 7 lugë të gjellës miell, 1 pecivë. …

Read More »

Tiramisu

Perberesit: 200 gr mascarpone, 200 plazma keksa (biskota), 3 veze, 1 dl sheqer (1 gote e cajit), 1 dl kakao. Pergatitja: Tundim te bardhat e vezeve derisa te behet nje mase e fort, pastaj tundim te verdhat e vezeve me 1 dl sheqer, ia shtojme mascarponen dhe i perziejme mire. …

Read More »

Manchmellow

Perberesit per pandispanjen (peta): 8 te kuqe te vezes, 2 gota sheqer, 1 gote vaj, 2 gota qumesht, 2 gota miell, 1 pluhur per pjekurina. Filli i bardhe: 8 te bardha te vezes, 12 luge sheqer, 1 sheqer vanilje. Per lyerje: 100 gr cokollate per zierje. Pergatitja: Padispanja:perzihen vezet dhe …

Read More »

Jaffa Torte

Përbërësit për pandispanjen: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 8 lugë arra të bluara, 4 lugë miell, 1 lugë vaj, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Përgatitja e pandispanjës: Së pari vezët me sheqer i përziejmë me mikser deri sa të fitojmë një shkumë të mirë, ja shtojmë arrat e bluara, miellin, …

Read More »

Shumë e shijshme, Ravani (Receta+Foto)

Përbërësit 3 lt qumësht 750gr niseshte misri 500 gr+500 gr sheqer 1 gotë uji vaj 1 vezë arra bajame të pjekura Ne nje tenxhere te madhe ( po patet tenxhere me fundin e trashe me mire ) hidhe 2 lt qumesht, vajin dhe 500gr sheqer dhe e lejme te ziejne …

Read More »

Ja një recetë tradicionale për Qumështor

Përbërësit 1 kg qumësht 10 vezë sheqer 1 pako sheqer vaniljePërziejmë vezët me sheqer derisa të bëhet një masë e shkrifët. 2 Pasi e kemi zier qumështin dhe është në gjendje të vakët e përziejmë me vezët dhe sheqerin që kemi bërë gati në enën e mëparshme. 3 I hedhim …

Read More »