Home / Embelsira (page 3)

Embelsira

Mos e humbisni, Gurabia me sherbet (Receta+Foto)

Përbërësit 2 vezë 1 filgjan kos (200ml) 1 filgjan vaj 2 filgjan grize 2 filgjan miell 20 gr pluhur për pjekje 1 sheqer vanilije Levore limoni ne rende 1 filgjan grize SHERBETI: 4 filgjan ujë 4 filgjan sheqer pluhur ½ limon 1 sheqer vanilijePerzijme vezet derisa te shkumezojne, shtojme sheqerin …

Read More »

Tortë pa pjekje-20 minuta (Receta+Foto)

Përbërësit 1 lt qumësht 4 pudinga vanilje 330 gr sheqer 250 gr margarinë 200 gr biskota të bluara 200 gr kokos 200 gr arra 2 qese krem panaNga 1 l qumesht ndajme nje gote,kurse pjesen tjeter me sheqerin e veme te vloje. 2 Ne qumeshtin e ndare tretim pluhurin e …

Read More »

Tortë me gjalp kikiriku dhe çokollatë (Receta+Foto)

Përbërësit 250 gr biskota me cokollate 100 gr gjalpë 1+1/2 filxhan gjalpë kikirikësh 300 gr krem djathi 1/2 filxhan sheqer 100 gr pana PËR PJESËN SIPËR: 3 lugë çokollatë e shkrirë 3 lugë gjalpë kikirikëshMarrim biskotat me çokollatë dhe i shtypim ose i grijmë me grirësin elektrik. Më pas i …

Read More »

Akullore Me Luleshtrydhe

Përbërësit për 6 persona: 500 g luleshtrydhe akullore me krem. Përgatitja: Përgatisni akulloren si akullore kremi me vanilje (Zieni qumështin me vaniljen. Punojini të verdhat e vezëve me sheqerin derisa masa bëhet e bardhë dhe e fryrë. Vendoseni në zjarr, hidhni pak nga pak qumësht të nxehtë dhe vazhdoni të …

Read More »

Akullore Me Lajthi

Përbërësit: 100 g lajthi, 170 g sheqer, 6 të verdha vezësh, 3/4 L qumësht, 1 paketë vanilje. Përgatitja: Vendosni lajthitë në furrën e ngrohtë për 15-20 minuta, hiqini, eleminoni lëkurën dhe grijini imët. Zjeni qumështin dhe aromatizojeni me vanilje, përziejeni. Punojini lajthitë e grimcuara me disa lugë qumësht, pastaj shtoni …

Read More »

Akullore Me Portokall

Përbërësit: 40 g pana, 250 g sheqer, 6 portokalle, 1 limon, 1 gotë qumësht, 1 gotë e vogël lëng mandarinash, 1 gotë e vogël lëng portokalli. Përgatitja: Lani portokallet dhe limonin, thajini dhe fërkojini lehtë lëkurat mbi sheqer që të marrë aromë. Ndajini përgjysëm portokallet, shtrydhini, filtrojini lëngun, hidheni në …

Read More »

Akullore Me Kumbulla

Përbërësit për 4 persona: 400 g kumbulla të zeza, 250 g sheqer, 1/4 L ujë, kanellë, 1 të bardhë veze, 1 portokall. Pëgatitja: Lani kumbullat, hiquni bërthamat, pritini në copa të vogla, hidhini në një enë të madhe me 2 lugë sheqer dhe lëkurën e portokallit të grirë, lëreni në …

Read More »

Akullore Me Kivi

Përbërësit për 4 persona: 4 kiwi, 200 g sheqer, luleshtrydhe, 1 limon. Përgatitja: Zieni për rreth 15 minuta sheqerin me gjysëm litër ujë. Qëroni kiwit dhe frulojini në mixer. Hollojeni purenë e formuar me shërbetin e përgatitur më lart dhe lëngun e limonit. Përzjejini. Hidheni në makinën e akullores për 20 …

Read More »

Akullore Me Banane

Përbërësit: për 4 persona: 1 kg banane, 150 g sheqer, 1 portokall, 1 limon. Përgatitja: Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lëngun në një tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni këtë në zjarr të dobët. Hiqeni para se të arrijë pikën e zierjes. Qëroni bananet dhe frulojini në mixer. Hidheni purenë e …

Read More »

Akullore Me Manaferra

Përbërësit: për 4 persona: 600 g manaferra, 130g sheqer, 1.5 dl ujë, 2 lugë lëng portokalli. Përgatitja: Hidhni sasinë e caktuar të ujit në një enë, shtoni sheqerin dhe lëngun e portokallit, jepini një valë dhe lëreni të ziejë akoma ngadalë për 5 minuta, ftoheni. Ndërkohë lani dhe thani me kujdes …

Read More »