Home / Embelsira (page 2)

Embelsira

Katrorka me dredhëza (Receta)

Përbërësit: 3 vezë 3 luge sheqer 3 luge miell Nje luge e vogle pluhur për pjekje (pecive,bakin) + 400 ml ajkë e tharte (shmant,pavllake) 80 gr sheqer 500 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira) 1 lëvore limoni Lengu i një limoni 1 sheqer vanilje 1 qese zhelatine (sipas deshires) 1 …

Read More »

Topëza me kokos (Receta)

Përbërësit: 1 gote miell 1 gote sheqer 1 vanilje 2 gota qumësht 125 gr gjalpë e shkrirë ose margarin kokos Gjalpin e shkrimë në një tenxhere, pas shkrirjës ia shtojmë miellin së bashku me sheqerin. Pasi fillon të vloje, tenxherën e largojmë nga zjarri dhe ia shtojmë qumështin. Pastaj ia …

Read More »

Bakllavë me fëstek (Receta+Foto)

Përbërësit: PËR BRUMIN: 500 gr miell 5 vezë 1 gotë vaj 1 gotë qumësht 1 lugë sheqer pak Krip PËR GARNITUREN: 500 gr fëstek i bluar niseshte grize sheqer 300 gr gjalpë PËR SHERBETIN: 1 kg sheqer 1.5 liter ujë 1 pako vanillë gjysëm limon Në një enë rrahim vezët, …

Read More »

Ëmbëlsirë që shkrihet në gojë (Receta)

Përbërësit: 180 gr miell 4-5 molle 130 gr sheqer 50 gr margarinë ½ pluhur për pjekje 2 te verdha te vezes 130 ml qumësht Maje gishtash Krip Perzijme te vardha te vezes me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri. Ne kete mase shtojme gjysmen e margarines se shkrire,shtojme qumeshtin dhe perzijme. …

Read More »

Ja një recetë tradicionale për Tullumba

Përbërësit 2,5 gota miell 2 gota te ujit ujë 1 luge te gjellës margarinë 2 lëng limoni 4 vezë PËR SHERBET vaj 2 gota të ujit sheqer 2 gota te ujit ujë 1 lugë te gjellës lëng limoni Fillimisht 2 gota të ujit vloni. Shtoni vajin dhe lëng limonin. Pasi …

Read More »

Tortë e shpejtë me vetëm dy përbërës (Receta)

Përbërësit 6 qese pluhur per krem pana(shllag) 300 gr biskota të bluara Perzijme 5 qese me pluhur per krem pana sipas udhezimeve ne qeske derisa te behet nje shkume e forte. Ne pana shtojme biskoat e bluara dhe perziejme mire me luge. Masen e qesim ne kallep me madhesi 24 …

Read More »

Katrorka me kakao

Përbërësit 200 gr miell 250 gr sheqer 2 vezë 100 gr kakao 250 ml kos 250 ml nesskafe 1 luge e vogle sodë bikarbone 200 gr çokollatë e bardhë 200 gr margarin 100 gr sheqer 10 luge qumësht 200 gr kokos Hapat Perzijme te gjithe perbersit per pandispanjen dhe mase …

Read More »

Tortë –toptha me ngjyra

Përbërësit 200 gr lajthi të grira 10 te bardha te vezes 15 luge sheqer 1 luge e vogle uthull molle 100 gr nutella ose ndonje tjeter eurokrem + 1.5 l qumësht 10 luge miell 10 te verdha te vezes 10 luge sheqer 1 puding vanilje 250 gr margarin sheqer vanilje …

Read More »

Tortë me puding

Përbërësit: 4 vezë 1 gotë sheqer pluhur 1.5 gota qumësht 1.5 gota e vajit vegjetal 1 pako puding prej çokollate 2 pako e pluhur pjekje 1 paketë vanilje sheqer 2.5 gota miell (miell bazuar masë e madhësisë së vezëve mund të ndryshojnë pak) Për të lagur tortën: 1 gotë qumësht …

Read More »

Muffin me copëza çokollate

Përbërësit 1 gote fëstek i bluar 2 vezë 2 banane 1 luge te gjelles karbonat 1 vanilje 2 luge te gjelles mjalte copeza cokollate/fruta te fresketa/fruta komposto rrushe te thate Hapat Furrën e ndezeni në temperaturë 200 gradë celsius. Përveç copëzave të çokollatë dhe rrushin të thatë të gjithë përbërësit …

Read More »