Home / Embelsira (page 10)

Embelsira

Torte Qokollate Me Qershi

Për mbushjen me çokollatë: 300 ml të qumështit 50 g sheqer 40 g miell misri 200 g çokollatë e errët 150 g gjalpë (ose margarinë) Për mbushjen me fruta: 200 g qershi (te qëruara) 100 g sheqer 200 ml ujë 40 g miell misri Për zmalt: 100 g çokollatë 3 …

Read More »

Rollad Me Fruta Te Ndryshme

Përbërësit: 4 veze, 120 g Sheqer, Pakëz krip, 2 Lugë të ngrënjes ujë te vaket, 2 Lugë kakao, 80 g Miell. Për kremin: 200 g Shllag, 2 lugë sheqer nëse është nëvoja, Fruta simbas dëshirës. Përgatitja: I ndan të verdhat e vezëve nga të bardhat në dy enë të ndryshme …

Read More »

Mos e humbisni, Kek mermeri (Receta+Foto)

Përbërësit 4 vezë 2 gota sheqer 2 vanilje 250 gr gjalpë 1.5 gote qumësht 1 levore portokalli ne rende 3 luge te gjelles nisheste gruri 1 Pluhur pjekje 3 gota miell 4 luge te gjelles kakao 1 gote te cajit qumështQumështin, sheqerin dhe vaniljen e vendosni në një enë të …

Read More »

Trung Torte

Përbërësit: 150gr çokollate per gatim, 250gr miell, 500gr sheqer, 150gr niseshte, 500gr gjalpe, 8 veze, 250gr bajame te grira, 50gr çokollate e bardhe, 1 limon, 2 luge rum. Përgatitja: Vezet i thyejme dhe i ndajme te bardhat nga te verdhat.Te bardhat e vezes i veme ne nje ene te madhe …

Read More »

Shtangla Selaniku

Përbërësit: 1kg molle te tharreta, 4 portokaj, 2 obllanda te medha, 250gr bajame te grira, 500gr sheqer, 1 limon. Përgatitja: Ne tenxhere ne zjarr e veme sheqerin dhe lengun e portokajve dhe te limonit.I ziejme derisa te pergjysmohet masa, pastaj ne tenxhere i shtojme mollat e grira. Ziejme derisa lengu …

Read More »

Bombeza Me Banane

Përbërësit: 3 banane, 100gr bajame te grira, 100gr lajthi te grira, 100gr hurma, 50gr kokos, 100gr arra te grira, 100gr çokollate e grire, 50gr susam. Përgatitja: Ne tenxhere me pak vaj skuqim susamin.Hurmave ua largojme farat dhe i presim ne cope te vogla. Bananet e qeruara dhe te coptuara i …

Read More »

Role Me Biskota

Përbërësit: 300gr biskota, 1dl kafe e zier, 300gr çokollate per gatim, 100gr sheqer pluhur, 150gr kokos, 200gr gjalpe, 100gr sheqerka zhele, 200gr sheqer pluhur. Përgatitja: Biskotat e therrmuara i veme ne nje ene te madhe e te thelle. Ne ene e shtojme kafene dhe çokollaten e shkrire mbi avull, perziejme …

Read More »

Krem Torte E Papjekur

Përbërësit për pandispanjë: 400gr sheqer, 12 lugë ujë, 150gr biskota, 150gr arra të grira, 125gr gjalpë. Për kremin kafe: 250gr gjalpë, 4 vezë, 300gr krem çokollatë, 8 lugë sheqer, 200gr arra të grira. Për kremin e verdhë: 3 vezë, 125gr gjalpë, 200gr arra të grira, 9 lugë sheqer, 2 pako …

Read More »

Tortë Toska

Përbërësit: 80gr bajame të grira, 140gr çokollatë për gatim, 5 vezë, 140gr gjalpë, 250gr sheqer, 50gr bukë e grirë, 20gr miell, 140gr sheqer pluhur, 4 vezë, 300gr lajthi të grira. Përgatitja: Thyejmë 5 vezë dhe i ndajmë të bardhat nga të verdhat. Të verdhat e vezës i hedhim në enën …

Read More »