Home / admin (page 4)

admin

Katrorka me kakao

Përbërësit 200 gr miell 250 gr sheqer 2 vezë 100 gr kakao 250 ml kos 250 ml nesskafe 1 luge e vogle sodë bikarbone 200 gr çokollatë e bardhë 200 gr margarin 100 gr sheqer 10 luge qumësht 200 gr kokos Hapat Perzijme te gjithe perbersit per pandispanjen dhe mase …

Read More »

Tortë –toptha me ngjyra

Përbërësit 200 gr lajthi të grira 10 te bardha te vezes 15 luge sheqer 1 luge e vogle uthull molle 100 gr nutella ose ndonje tjeter eurokrem + 1.5 l qumësht 10 luge miell 10 te verdha te vezes 10 luge sheqer 1 puding vanilje 250 gr margarin sheqer vanilje …

Read More »

Tortë me puding

Përbërësit: 4 vezë 1 gotë sheqer pluhur 1.5 gota qumësht 1.5 gota e vajit vegjetal 1 pako puding prej çokollate 2 pako e pluhur pjekje 1 paketë vanilje sheqer 2.5 gota miell (miell bazuar masë e madhësisë së vezëve mund të ndryshojnë pak) Për të lagur tortën: 1 gotë qumësht …

Read More »

Receta që i zhduk rrudhat brenda një jave

Përbërësit: 1 lugë gjelle vaj bajame ose vaj ulliri 2 lugë vaj kokosi 1 lugë çaji mjaltë E verdha e 1 veze Përgatitja: Shkrini vajin e kokosit dhe pastaj shtoni përbërësit e tjerë mbi të. Përziejini mirë të gjithë dhe lëreni mënjanë për 5 minuta. Përdorimi: Lani fytyrën mirë dhe …

Read More »

Muffin me copëza çokollate

Përbërësit 1 gote fëstek i bluar 2 vezë 2 banane 1 luge te gjelles karbonat 1 vanilje 2 luge te gjelles mjalte copeza cokollate/fruta te fresketa/fruta komposto rrushe te thate Hapat Furrën e ndezeni në temperaturë 200 gradë celsius. Përveç copëzave të çokollatë dhe rrushin të thatë të gjithë përbërësit …

Read More »