Home / admin (page 3)

admin

Strudel Me Afion, Arra Dhe Mollë

Përbërësit: 1 kg miell, 20 gr maja, 100 gr sheqer, 4 të verdha veze, afro 1/2 lit qumësht. Për lyerje: 250 gr afion të bluar, 2 dcl qumësht, 100 gr sheqer,kanellë, 250 gr arra të bluara, 2 dcl qumësht,sheqer, 1 sheqer vanileje. 1/2 kg mollë,sheqer dhe marmelatë. Përgatitja: Tunden të …

Read More »

Batanija që të heq ankthin dhe stresin

Nuk flini dot gjumë, jeni të mërzitur dhe të stresuar, keni gjendje të vazhdueshme ankthi dhe askush nuk është aty për t’ju përqafuar? Shkenca ka një përgjigje. Batanijen e cila ju lufton ankthin dhe stresin dhe ju çliron nga ndjesitë negative të ditës. Quhet “Gravity Blanket” dhe është një metodë …

Read More »

Pini ujë për t’i bërë ballë kapsllëkut

Te shumte janë personat qe vuajnë nga kapsllëku dhe femrat preken 2 deri 3 here me tepër se meshkujt. Uji është shume i domosdoshëm që të bëhët mirë tretja dhe transportimi i ushqimeve. Duhet pirë te paktën 6-8 gota ujë në ditë ( kjo në fakt është mesatarja, por që …

Read More »

Receta magjike që ua forcon imunitetin

Pranvera përpos që sjellë bukurinë e natyrës, sjellë edhe shumë viruse të ndryshme. Është shumë e rëndësishme që në këtë kohë të keni kujdes për sistemin imunitar tuajin. Lajmi i mirë është që ka receta të ndryshme që janë krejtësisht natyrale dhe që mund të ju ndihmojnë në këtë aspekt, …

Read More »

Qumështi i artë, eliksir i mirëqënies

Qumështi i artë (Golden milk) është një pije me bazë qumështi, edhe vegjetal, dhe kukruma, erëza me ngjyrë ari që vjen nga Lindja, dhe që konsiderohet si një ilaç i mirë natyral për të kuruar shqetësimet gastrointestinale dhe të aparatit tretës. Përdoret gjithashtu në rastet e infeksioneve, dhimbjeve menstruale, dhimbjeve …

Read More »